این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد شادی ولیزاده کاملا محفوظ می باشد

کشور انگلستان

کشور انگلستان
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/04/17 0 نظر

انگلستان ( England )

انگلستان جزء اصلی بریتانیا (United Kingdom) است و بیش از نیمی از جزیره بریتانیا را اشغال کرده است .

پایتخت انگستان شهر لندن است .

انگلستان ( England )


انگلستان جزء اصلی بریتانیا ( United Kingdom ) است و بیش از نیمی از جزیره بریتانیا را اشغال کرده است .

در خارج از جزایر بریتانیا، انگلستان غالبا اشتباه مترادف با جزیره بریتانیا (انگلستان، اسکاتلند و ولز) و حتی با کل انگلیس است.علیرغم میراث سیاسی، اقتصادی و فرهنگی که انگلستان داشته و تداوم آن‌را تضمین کرده است، این کشور برخلاف اسکاتلند، ویلز و ایرلند جنوبی که همه آن‌ها هم رده‌هایی متفاوت از دولت‌های مستقل در مسایل داخلی خود دارند، دیگر به عنوان واحدی یکپارچه موجودیت ندارد. نهادهای گوناگون به‌ندرت می‌توانند به انگلستان به‌عنوان کشوری مستقل نگاه کنند. استثنا های قابل توجه کلیسای انگلستان (ولز، اسکاتلند و ایرلند، از جمله ایرلند شمالی، شاخه های جداگانه کلیسای آنگلیکان) و انجمن های ورزشی کریکت، راگبی و فوتبال است.

پایتخت انگستان شهر لندن است .

کشور انگلستان

 

انگلستان دارای رودخانه های کوچک و بزرگ زیادی است و سرزمین های حاصلخیز آن در طول هزاران سال به رشد اقتصاد کشاورزی منجر شده . در اوایل قرن نوزدهم، انگلستان به مرکز حوزه انقلاب صنعتی جهانی تبدیل شد و خیلی زود به صنعتی ترین کشور جهان تبدیل شد . تهیه منابع از هر قاره ، پردازش آنها در شهرها از جمله منچستر، بیرمنگام و لیورپول ، تبدیل مواد خام به کالا و ورود به بازار جهانی ، همه باعث شدند که لندن به یکی از شهرهای برجسته جهان تبدیل شود و مراکز سیاسی، اقتصادی و شبکه فرهنگی آن به مراتب در مناطقی فراتر از ساحل انگلستان گسترش بیابد. امروزه منطقه شهری لندن بخش بزرگی از جنوب شرقی انگلستان را پوشش می دهد و همچنان به عنوان مرکز مالی اروپا عمل می کند . همچنین مرکز نوآوری، به ویژه در فرهنگ عامه است.

یکی از ویژگی های اساسی انگلیسی، تنوع در یک حیطۀ کوچک است. فاصلۀ هیچ نقطه ای از انگلستان بیش از 75 مایل (120 کیلومتر) از دریا نیست و حتی دورترین نقاط در کشور، بیش از یک سفر روزانه در جاده یا راه آهن از لندن نیست. انگلستان مدتهاست دارای چندین منطقه متمایز است که هر کدام گویش، اقتصاد، مذهب و موقعیت متفاوتی دارند . در حقیقت، امروزه بسیاری از مردم انگلیسی خود را از مناطقی که از آن می آیند - مانند یورکشایرو میدلندز - معرفی می کنند و حتی اگر در جای دیگری زندگی کنند، روابط قوی خود را با این مناطق حفظ می کنند. با این حال، مشترکات مهمتر از این تفاوت ها هستند که بسیاری از آن ها در دوران پس از جنگ جهانی دوم ناپدید شدند .

سرزمین انگلیس


انگلستان در شمال توسط اسکاتلند ، در غرب توسط دریای ایرلند ، ولز و اقیانوس اطلس ، در جنوب توسط کانال انگلیسی ، و در شرق توسط دریای شمال محدود شده است .

توپوگرافی انگلیس


توپوگرافی انگلستان به طور کلی دارای ارتفاع کم است و به جز در شرق، مناطق محدودی مسطح هستند. بخش عمده آن شامل تپه ها است که بیشترین ارتفاع را در شمال، شمال غربی و جنوب غربی دارد. این منظره بر اساس ساختارهای پیچیده در زیر دریا است که الگوهای پیچیده در نقشه زمین شناسی انگلستان را تشکیل می دهند. قدیمی ترین سنگ های رسوبی و برخی از سنگ های آذرین (در تپه های جدا شده از گرانیت) در کرنوال( Cornwall )  و دون ( Devon ) در شبه جزیره جنوب غربی قرار دارند، سنگ های آتشفشانی باستانی جزو کوه های کومبری ( Cumbrian Mountains ) هستند و اخیرا خاک های آبرفتی Fens of Cambridgeshire، Lincolnshire و نورفولک بین این مناطق باند هایی از ماسه سنگ و سنگ های آهکی از دوره های مختلف زمین شناسی را تشکیل می دهند. نیروهای جغرافیایی برخی از این سنگ ها را برداشته و به هم زدند تا ستون فقرات شمال انگلیس را تشکیل دهند، که در Cross Fell تا ارتفاع 2930 فوت (893 متر) افزایش می یابد. کوههای کومبری، که شامل منطقه معروف لیک هستند، در Scafell Pike، بالاترین نقطه در انگلستان، به 3210 فوت (978 متر) رسیدن. بیشتر قسمت شمالی کوه ها را تخته سنگ پوشش می دهد و تخته های ضخیم گدازه در بخش جنوبی پیدا شده است. دیگر لایه های رسوبی زنجیره ای از تپه ها را از 965 فوت (294 متر) در شمال پایین تا 1083 فوت (330 متر) در Cotswolds به ارمغان آورده‌اند.

 

آب و هوای انگلیس


آب و هوا در انگلستان همانند توپوگرافی متغیر است. همانطور که در سایر مناطق دریایی معتدل، میانگین دما متوسط ​​است ، در دامنه رود دماس ( Thames ) دما از حدود 35 درجه فارنهایت (2 درجه سانتیگراد) در ماه ژانویه تا 72 درجه فارنهایت (22 درجه سانتیگراد) در ماه ژوئیه تغییر میکند . اما در دیگر نقاط انگلستان دما از زیر 0 درجه فارنهایت (-18 درجه سانتیگراد) تا بالاتر از 90 درجه فارنهایت (32 درجه سانتیگراد) متغیر است.از Tacitus مورخ رومی ثبت شده است که :" آب و هوا ناراحت کننده است، با بارندگی های مکرر و غبار، اما بدون سردی شدید". با این حال، برف ارتفاعات بالای انگلستان را حدود 50 روز در سال دربرمی گیرد. انگلستان به عنوان یک کشور مرطوب شناخته شده است، در شمال غربی و جنوب غربی بارندگی بسیار زیاد است. با این حال، مناطق شمال شرقی و مرکزی سالانه کمتر از 30 اینچ (750 میلیمتر) بار می آورند و اغلب از خشکسالی رنج می برند. در مناطق جنوب شرقی، بارش سالانه تنها 20 اینچ (500 میلی متر) است. چارلز دوم فکر کرد که آب و هوای انگلیسی بهترین آب و هوا در جهان است .

آب و هوای انگلستانمذهب انگلیس


اگر چه کلیسای انگلستان به عنوان کلیسای رسمی تاسیس شده است، اما با پادشاه خود، یک کشور بسیار سکولار است. کلیسای انگلستان دارای حدود 13000 ولسوالی ها و تعداد مشابهی از روحانیت است، اما کمتر از یک سوم از ازدواج ها را محکوم می کند و فقط یک تا چهار نوزاد را تعمید می دهد. در انگلستان دیگر هیچ تعصب آشکاری علیه کاتولیک ها وجود ندارد. تصور می شود که کاهش تقاضای کلیسا نشان دهنده کاهش اعتقادات مذهبی است، اما نتایج نظرسنجی ها نشان میدهد که مردم انگلستان به این قضیه ایمان دارند که اعتقاد به خدا و قاعده مرکزی مسیحیت، ارزش های برجسته کلیسا را ​​حفظ می کند. بعضی از کلیساها، مخصوصا کسانی که با جنبش انجیلی مرتبط هستند و عضویت اندکی دارند اما رشد می کنند. جوامع بزرگ مسلمان، یهودی، سیک ها و هندوها نیز وجود دارد.

کلیسای انگلیس

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

مطالب مرتبط